POZWÓL MI ZADBAĆ
O TWOJE ZDROWIE
Masaż kosmetyczny twarzy, szyi i dekoltu
Działanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry twarzy, szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, otwarte pory wydzielają zużyte produkty przemiany materii. Skóra zostaje pobudzona i odżywiona przez krew i limfę. Głównymi celami masażu jest pobudzenie, rozluźnienie i uspokojenie części masowanej, w tym przypadku twarzy, szyi i dekoltu. Masaż ma działanie profilaktyczne. Utrzymuje skórę i mięśnie w stanie elastyczności i jędrności. Ponadto skóra w trakcie masażu staje się różowa, ciepła, co powoduje lepsze ukrwienie, w następstwie czego staje się ona lepiej odżywiona. Masaż kosmetyczny wykonywany odpowiednio i regularnie podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia, wygładza i poprawia krążenie. Po serii około 10 zabiegów masażu drobne zmarszczki znikają, a głębsze znacznie się zmniejszają.
Masaż taki działa również relaksująco i odprężająco oraz pozwala pozbyć się zmartwień. Zabieg rozluźnia napięte mięśnie, zapewnia prawidłowy przepływ energii, uspokaja i wycisza, usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. Dlatego masaż kosmetyczny regeneruje naszą skórę, a także duszę. Uroda jest w ogromnym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka. Masaż twarzy, szyi i dekoltu zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie i przemęczeniu.
Masaż kosmetyczny wykonuje się dla wygładzenia, ujędrnienia, uelastycznienia tkanki skórnej i podskórnej z zastosowaniem specjalnych kremów i balsamów wspomagających mechaniczne działanie masażu. Efekt ten uzyskuje się poprzez usprawnienie krążenia powierzchownego, tym samym lepsze odżywienie skóry oraz wzmożenie jej napięcia. Poprzez przyspieszenie złuszczania zrogowaciałych – martwych warstw naskórka, niniejszym udrożnienie przewodów gruczołów skóry i usprawnienie ich funkcji.
Korzyści terapii kosmetycznej:
- Cera nabiera blasku.
- Skóra po masażu pozostaje elastyczna i jędrna, a opadające policzki podnoszą się.
- Pojawia się wyraźna redukcja zmarszczek i tzw. „kurzych łapek”.
- Twarz staje się dużo młodsza i zdrowsza.
- Doświadczenie relaksu i błogiego odprężenia.
Wskazania:
- przykurcz mięśniowy
- zesztywnienie stawów i mięśni
- stany pourazowe narządów ruchu
- porażenie lub znieczulenie części ciała
- zrosty podskórne (np. pod bliznami)
- zgromadzenie płynu tkankowego
- otyłość (jako zabieg wspomagający)
- stres i napięcie zarówno fizyczne, jak i psychiczne
- nerwice psychogenne
- powstawanie zmarszczek
- tworzenie się fałdów skórnych
- cellulit
- stres i napięcie
Przeciwwskazania:
- stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry
- usunięcie zęba i zmiany ropne okołozębowe
- stan ropny migdałów
- guzki w przebiegu węzłów chłonnych
- zaawansowana miażdżyca naczyń
- stany gorączkowe
- wysokie nadciśnienie tętnicze
- zapalenie żył i świeże zakrzepy
- nadczynność tarczycy (nie można masować szyi)