sprawdź ofertę

POZWÓL MI ZADBAĆ
O TWOJE ZDROWIE

Masaż sportowy

 

Masaż sportowyMasaż sportowy jest to specjalny rodzaj masażu, który różni się od masażu klasycznego przede wszystkim intensywnością wykonania. Głównymi celami masażu sportowego są: jak najszybsze przygotowanie do ekstremalnego wysiłku sportowego, osiągnięcie maksymalnych wyników sportowych, przyspieszenie pocesów odbudowy, usunięcie dużego zmęczenia organizmu po wysiłku fizycznym oraz podtrzymanie formy sportowca na wysokim poziomie.
Zapotrzebowanie na masaż sportowy rośnie równie szybko jak popularność poszczególnych dyscyplin sportowych. Zarówno sport wyczynowy, jak i amatorski cieszą się nieustającą popularnością. Sukces sportowy wymaga nie tylko intensywnego treningu, ale również metod wspomagających odnowę biologiczną organizmu, a najpopularniejszą z nich jest masaż sportowy.
Masaż sportowy jest integralnym elementem systemu odnowy biologicznej. Wykorzystywany jest jako środek pomocniczy w profesjonalnych programach treningowych. Pozwala lepiej przygotować ciało sportowca do wysiłku fizycznego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Masaż sportowy jest zalecany zarówno sportowcom zawodowym jak również powinni z niego korzystać sportowcy – amatorzy, dla osiągnięcia lepszych rezultatów i poprawy samopoczucia. Techniki masażu sportowego, jako działanie terapeutyczne dostosowane są ściśle do uprawianej dyscypliny sportu. Jednym z najważniejszych celów masażu sportowego jest usunięcie negatywnych skutków przetrenowania, czyli zlikwidowanie wzmożonego napięcia mięśniowego, które utrudniają treningi oraz hamują formę i osiągnięcia zawodnika.

Masaż sportowy może spełniać poniższe funkcje:

 •  rozgrzewająca – przed wysiłkiem
 •  regenerująca – po wysiłku
 •  lecznicza – wspomaganie powrotu do pełnej sprawności po przeciążeniach występujących podczas treningów

Masaż sportowy wykorzystując techniki masażu klasycznego, zapobiega objawom patologicznym, które mogą powstać wskutek dużych przeciążeń związanych z uprawianiem sportu wyczynowego, choć nierzadko także rekreacyjnego. Stosowany przed treningiem rozgrzewa i przygotowuje organizm do wysiłku. Stosowany po treningu pełni nieocenioną rolę w procesie powrotu organizmu do stanu prawidłowego, przyspiesza odkwaszanie mięśni oraz wspomaga leczenie ewentualnych urazów. Zabieg ten jest przeznaczony dla osób regularnie uprawiających sport oraz dbających o swoje ciało poprzez m.in. regularne ćwiczenia na siłowni lub fitness. Celem masażu sportowego jest rozgrzewka dla mięśni i stawów oraz przygotowanie ich do wysiłku, a także ich regeneracja po treningu. Przygotowuje on do ćwiczeń oraz likwiduje przemęczenie powstałe na skutek intensywnego wysiłku fizycznego. Masaż sportowy jest szczególnie wskazany dla osób trenujących wyczynowo lub zawodowo, trenujących rekreacyjnie, powracających do treningów po dłuższej przerwie lub po kontuzjach.

Korzyści terapii sportowej:

 •  Przyśpiesza regenerację.
 •  Pomaga szybciej zniwelować zakwasy.
 •  Skraca czas powrotu do pełnej sprawności.
 •  Minimalizuje skutki kontuzji.
 •  Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.
 •  Pomaga usunąć objawy przetrenowania.
 •  Zwiększa elastyczność i odporność ścięgien na zerwania.
 •  Przygotowuje organizm do wzmożonego wysiłku.
 •  Jest uzupełnieniem rozgrzewki przed wysiłkiem.
 •  Likwiduje nadmierne napięcie mięśni, powstałe podczas treningu lub zawodów.