sprawdź ofertę

POZWÓL MI ZADBAĆ
O TWOJE ZDROWIE

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny bazuje na technikach masażu klasycznego, którego zadaniem jest maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie skumulowanych napięć wynikających ze stresu dnia codziennego, czyli w efekcie relaks i odprężenie organizmu. Masaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy – równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Masaż relaksacyjnyCelem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Stres powoduje mimowolne napięcie i skurcze mięśni objawiając się bólem szyi, karku i pleców. Masaż relaksacyjny jest tutaj idealnym rozwiązaniem. Ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne, a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. Dlatego forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. Ten rodzaj masażu wskazany jest głównie dla osób żyjących w stresie, potrzebujących rozluźnienia, ceniących zdrowie oraz dbających o profilaktykę.
Efekt rozluźnienia dodatkowo zwiększa się poprzez ciepły olejek, światło świec, muzykę relaksacyjną, oraz odprężające olejki zapachowe zastosowane w kominku eterycznym.

Korzyści terapii relaksacyjnej:

  •  Dobrze wykonany może dodać wiele energii, wyciszyć i zrelaksować.
  •  Masaż relaksacyjny stosuje się, aby pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom i wspomagać rehabilitację.
  •  Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu. Poprzez usprawnienie krążenia krwi i stymulację układu limfatycznego nasz organizm szybciej pozbywa się toksyn, co wpływa na jędrność i elastyczność naszej skóry. Masaż rozbija tkankę tłuszczową, a to powoduje, że nasza sylwetka staje się smuklejsza i piękniejsza.
  •  Lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek.
  •  Pobudzenie czynności gruczołów i przyspieszenie przemiany materii.
  •  Działanie przeciwzakrzepowe.
  •  Miejscowe rozszerzenie naczyń włosowatych.
  •  Szybsze wchłanianie obrzęków i wysięków.